Με 32 μετάλλια επέστρεψε η κολυμβητική ομάδα του Ευβοϊκού ΓΑΣ από την Καλαμάτα

Με 32 μετάλλια (13 χρυσά – 9 ασημένια – 10 χάλκινα) επέστρεψε η κολυμβητική ομάδα του Ευβοϊκού ΓΑΣ από την Καλαμάτα το Σαββατοκύριακο 11-12 Μαΐου.

Τους αγώνες με την επωνυμία «4ο Κύπελλο Σπύρος Κοντόπουλος 2019», διοργάνωσε με μεγάλη επιτυχία ο Ναυτικός Όμιλος Καλαμάτας και συμμετείχαν 650 αθλητές-τριες από την Πελοπόννησο και την Αθήνα.

Η αγωνιστική και προαγωνιστική ομάδα του Ευβοϊκού ΓΑΣ συμμετείχε με 30 αθλητές-τριες κάνοντας εντύπωση ανάμεσα από πολλά σωματεία που συμμετείχαν.

Αναλυτικά τα μετάλλια και οι θέσεις για την προαγωνιστική ομάδα:

12 ετών

  • Χατζηαλεξίου Γεωργία 1η στα 50 – 100 – 200 πρόσθιο
  • Τσαγκρίγκινα Αλεξάνδρα 2η στα 50 – 100 – 200 ύπτιο
  • Σφυρόπουλος Ιωάννης 1ος στα 200 πρόσθιο και 3ος στα 50 και 100 πρόσθιο
  • Χατζηβασιλείου Παναγιώτης 3ος στα 100 ύπτιο, 5ος στα 50 πεταλούδα, 7ος στα 200 ΜΑ
  • Καρράς Κωνσταντίνος 8ος στα 50 πεταλούδα, 11ος στα 100 ελεύθερο, 12ος στα 100 πρόσθιο
  • Τάντη Φωτεινή 13η στα 100 ύπτιο, 14η στα 50 ελεύθερο

11 ετών

  • Πολυκαρπίδη Ειρήνη 1η στα 100 ύπτιο, 1η στα 200 ΜΑ , 1η στα 50 πεταλούδα
  • Ιωαννίδης Πέτρος 2ος στα 200 πρόσθιο, 5ος στα 100 πρόσθιο,8ος στα 50 πρόσθιο
  • Ιωάννου Χρήστος 1ος στα 200 ΜΑ, 3ος στα 50 ελεύθερο, 5ος στα 200 ύπτιο
  • Παπαϊωάννου Αριστέα 3η στα 50 πρόσθιο, 5η στα 50 ύπτιο, 8η στα 100 ύπτιο
  • Παπαϊωάννου Μαριάννα 1η στα 100 πρόσθιο, 4η στα 50 πρόσθιο, 5η στα 200 πρόσθιο
  • Ρόδη Ελευθερία 2η στα 50 ύπτιο, 3η στα 200 ύπτιο, 4η στα 100 ύπτιο
  • Ήλια Αγγελική 8η στα 100 πρόσθιο, 9η στα 100 ελεύθερο
  • 1η θέση στα 4Χ50 ΜΟ κοριτσιών με τις Ρόδη Ελευθερία, Παπαϊωάννου Μαριάννα, Πολυκαρπίδη Ειρήνη, Παπαϊωάννου Αριστέα.

10 ετών

  • Κουλουρίδη Μαρία 1η στα 50 – 100 πρόσθιο
  • Λιάσκου Βασιλική 1η στα 200 ελεύθερο, 3η στα 100 ελεύθερο
  • Σεπετή Ελένη 4η στα 50 ύπτιο , 5η στα 100 ύπτιο
  • Χαμαλίδη Αργυρώ 4η στα 200 ΜΑ, 5η στα 50 πεταλούδα
  • Στρατή Ιωάννα 2η στα 100 πρόσθιο, 4η στα 50 ελεύθερο
  • Πίγγου Ευαγγελία 7η στα 50 ύπτιο, 9η στα 50 πεταλούδα
  • Γλωσσιώτης Ευάγγελος 13η στα 50 ύπτιο, 14ος στα 50 πρόσθιο
  • 2η Θέση στα 4Χ50 ΜΟ κοριτσιών με τις Χαμαλίδη Αργυρώ, Κουλουρίδη Μαρία, Στρατή Ιωάννα, Λιάσκου Βασιλική.

9 ετών

  • Καρρά Δανάη 4η στα 50 πεταλούδα, 6η στα 50 πρόσθιο
  • Ευαγγελίδου Ελένη 12 στα 50 πρόσθιο, 13η στα 50 ύπτιο
  • Θεοφίλου Παρασκευάς 4ος στα 50 πρόσθιο, 7ος στα 50 ύπτιο
  • 4η Θέση στα  8Χ50 mix 9-10-11-12 ετών με τους Τσαγκρίγκινα Αλεξάνδρα, Χατζηβασιλείου Παναγιώτης, Πολυκαρπίδη Ειρήνη, Ιωαννίδης Πέτρος, Λιάσκου Βασιλική, Γλωσσιώτης Ευάγγελος, Καρρά Δανάη, Ιωάννου Χρήστος.

Για την αγωνιστική ομάδα η βραβεύσεις σε αυτούς τους αγώνες δεν έγιναν ανά ηλικιακή κατηγορία αλλά κατηγορία OPEN.

Έτσι η 14χρονη Χαμαλίδη Αναστασία για άλλη μία φορά έδειξε το ταλέντο της κατακτώντας 4 μετάλλια στην κατηγορία γυναικών, 2η στα 200 ύπτιο και 200 ΜΑ και 3η στα 200 – 400 ελεύθερο.

Μετάλλιο από την αγωνιστική στην κατηγορία γυναικών, κατέκτησε και η Χατζηαλεξίου Παναγιώτα, κερδίζοντας την τρίτη θέση στα 200 μέτρα πρόσθιο.

Με πολύ καλές επιδόσεις συμμετείχαν και οι:

  • Βελέντζας Δημήτρης στα 50-100-200 ελεύθερο και 50 πεταλούδα
  • Καλυβάκη Κατερίνα 50-100 ελεύθερο και 50-100 πεταλούδα
  • Κατσούνη Ελένη 50-100-200 ύπτιο και 50 ελεύθερο
  • Δριχούτη Ευαγγελία 50-100 πρόσθιο, 100 ελεύθερο, 50 πεταλούδα
  • Παπαϊωάννου Γεωργία 50-100-200 ελεύθερο, 50 ύπτιο

Ο Ευβοϊκός ΓΑΣ σας ενημερώνει ότι ξεκίνησαν τα καλοκαιρινά προγράμματα των ακαδημιών, σας περιμένουμε όλους να μάθετε κολύμβηση με τους καλύτερους.

Random Posts

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

*
*