Α ΕΠΣΕ: ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΤΩΝΤΑ – ΠΑΝΤΡΙΑΔΙΚΟΣ 2-2: Τα μοιράστηκαν όλα!

Πολύτιμο βαθμό μέσα στο Βατώντα κατάφερε ν’ αποσπάσει σήμερα, Σάββατο, 9/12 η ομάδα του Παντριαδικού, απομακρυνόμενη από την επικίνδυνη ζώνη του βαθμολογικού πίνακα.
Οι φιλοξενούμενοι μάλιστα κατάφεραν να προηγηθούν δύο φορές στο σκορ, με τους γηπεδούχους όμως να βρίσκουν τα ψυχικά αποθέματα για την ισοφάριση.
Μόλις στο 14‘ ο Χασάνδρας κέρδισε πέναλτι, όταν ανατράπηκε από τον Κατσαούνη, το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Π. Καραντάκης, γράφοντας το 0-1 για την ομάδα της Τριάδας.
Τα πανηγύρια όμως των φιλοξενούμενων δεν κράτησαν πολύ, καθώς στο 18′ ο Σκούρος με ωραίο αριστερό σουτ, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, ισοφαρίζοντας σε 1-1 που ήταν και το τελικό σκορ του πρώτου ημιχρόνου.
Στην επανάληψη, η ομάδα της Τριάδας κατάφερε να αιφνιδιάσει ξανά, όταν στο 59′ ο Π. Καραντάκης με κεφαλιά, έστειλε για δεύτερη φορά στη μπάλα στα δίχτυα, γράφοντας το 1-2.
Ξανά όμως οι παίκτες του Βατώντα αντέδρασαν γρήγορα, αφού δέκα λεπτά αργότερα, στο 69′ ο Κούκα με ωραίο σουτ, νίκησε τον Οικονομίδη, ισοφαρίζοντας σε 2-2.
Οι γηπεδούχοι μάλιστα, λίγο έλειψε να φτάσουν και στην ολική αντροπή, όταν στο 84′ ένα φοβερό σουτ του Μιχαηλίδη, απέκρουσε ο Οικονομίδης.
Το τελικό 2-2 κρίνεται δίκαιο σε γενικές γραμμές και δίνει στην ομάδα της Τριάδας σημαντική βαθμολογική ανάσα.