Χαλκίδα – Παναργειακός 1-2: «Αυτοκτόνησε» στο δημοτικό στάδιο

Τραγική εξέλιξη είχε το σημερινό ματς στο Δημοτικό Στάδιο Χαλκίδας ανάμεσα στη Χαλκίδα και τον Παναργειακό. Η ομάδα της Χαλκίδας, αν και μπήκε δυνατά στον αγωνιστικό χώρο, δεν απέφυγε τα λάθη που της στοίχησαν τον αγώνα. Μόλις στο 9′, μετά από λάθος στην άμυνα του Α.Ο.Χ. , η μπάλα κατέληξε στον Παιδάκη και ο Σταυριανός τον ανέτρεψε μέσα στην περιοχή με αποτέλεσμα ο διαιτητής να καταλογίσει το πέναλτι. Το εκτέλεσε ο Καλύβας και έγραψε το 0-1.
Η ομάδα της Χαλκίδας έκανε προσπάθεια να ισοφαρίσει, χάνοντας καλές ευκαιρίες, όπως με τον Μπακομήτρο στο 41′ και τον Παπαδάκη στο 45′, ωστόσο, δεν κατέστη δυνατή η παραβίαση της αντίπαλης εστίας.
Στην επανάληψη η προσπάθεια της Χαλκίδας συνεχίστηκε, ωστόσο, στο 60′ ο Πολίτης από καλή θέση δεν κατάφερε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα. Τρία λεπτά αργότερα, στο 63′ ήρθε η ψυχρολουσία, καθώς, μετά από εκτέλεση κόρνερ για τους φιλοξενούμενους, ο Νότης με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, σημειώνοντας το 0-2. Στη συνέχεια, το μόνο που κατάφερε η Χαλκίδα, ήταν να μειώσει το σκορ με τον Ταυταρίδη στο 93, διαμορφώνοντας το τελικό 1-2.